Najlepszy rezonans 3 Teslowy w Toruniu

Większość z nas wie, czym jest rezonans magnetyczny, w tym wielu miało z nim bezpośrednio do czynienia. Jednak rezonans rezonansowi nierówny, o czym szybko można się przekonać, odwiedzając naszą pracownię w Toruniu. Nowoczesny rezonans 3 Teslowy, z którego pomocy możemy skorzystać jest dużo skuteczniejszy od standardowych modeli skanerów. Pozwala wykonywać o wiele precyzyjniejsze i bardziej szczegółowe obrazy. Nie trzeba wyjaśniać, że dzięki temu będziemy w stanie dostarczyć naszemu lekarzowi prowadzącemu dużo dokładniejszych informacji, a w efekcie podejmie dużo skuteczniejsze leczenie.

Czym wyróżnia się rezonans magnetyczny 3 Teslowy?

Dostępny w naszej pracowni 3 Teslowy RM jest przede wszystkim dużo dokładniejszy, o czym już pisaliśmy we wstępie. Skaner 3T GE Discovery 750 posiada co najmniej dwukrotnie silniejszy magnes, niż tradycyjne aparaty przeznaczone do obrazowania magnetycznego.  Umożliwia mu to wykonywać badania w dużo wyższej rozdzielczości. Jest to bardzo ważne w przypadku diagnoz onkologicznych lub neurologicznych, w których każda dodatkowa informacja może przesądzić o dalszym losie i zdrowiu pacjenta.
Co najważniejsze – pomimo nowoczesności i większej precyzji – jest to wciąż badanie bezpieczne i nieinwazyjne. Nadal stanowi jeden z najbardziej nieszkodliwych sposobów umożliwiających ocenę stanu praktycznie wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Z racji tego, że nie obciąża pacjenta promieniowaniem jonizującym, które negatywnie wpływa na organizm, rezonans magnetyczny najczęściej wykorzystuje się do diagnostyki chorób ośrodkowego układu nerwowego i zmian nowotworowych. Jednak to oczywiście dopiero początek możliwości tego urządzenia.

W jakich przypadkach warto skorzystać z RM?

Oprócz przypadków wymienionych powyżej, badanie rezonansem warto wykonać także po to, by odnaleźć zmiany chorobowe w układzie mięśniowym, szkieletowym, a także szpiku kostnym. Za jego pomocą można sprawdzić również jakość funkcjonowania naczyń krwionośnych. Znajdzie zastosowanie także w ortopedii. Ułatwia bowiem zdiagnozowanie pęknięć i drobnych urazów, np. w barku lub w stawie kolanowym. Precyzja tego obrazu jest bardzo pomocna podczas złożonych operacji, np. wstawiania endoprotez.
Jeśli chodzi o zakres badań w stosunku do konkretnych części ciała, nasz rezonans Toruń umożliwia zbadanie zarówno całego ciała, jak i jego poszczególnych elementów. W przypadku podjęcia się diagnozy całego ciała warto zaznaczyć, że nasz rezonans magnetyczny może stanowić alternatywę dla badania typu PET. Z tym, że dzięki RM jesteśmy w stanie uniknąć szkodliwych izotopów promieniotwórczych, a ponadto zaoszczędzić, gdyż badanie rezonansem jest o wiele tańsze.
Oczywiście oprócz badania całościowego, za pomocą skanera 3 Teslowego można również wykonać rezonans:

  • głowy (aktualnie najbardziej precyzyjne i najnowocześniejsze badanie głowy),
  • kręgosłupa (diagnoza przyczyn bólu i ograniczenia ruchu bez skutków ubocznych),
  • piersi (dużo większa czułość badania, niż w tradycyjnych metodach, ponadto bardzo dobry sposób profilaktyki – szczególnie dla osób obciążonych genetycznie, ale nie tylko),
  • stawów (bardzo wysoka precyzja oraz możliwość zdiagnozowania nawet najmniejszych zmian patogennych).

Do każdego z wymienionych badań nasz zespół przygotuje rzetelnie opracowany i pełny protokół, który pomoże w dalszym leczeniu. Pamiętajmy, że odpowiednia, szczegółowa diagnoza może stanowić o sukcesie lub porażce dalszego leczenia. Warto zatem o nią zadbać. Razem z RM 3 Teslowym jesteśmy w stanie w tym pomóc.

Jak przygotować się do badania?

Badanie rezonansem nie należy do skomplikowanych, ale mimo wszystko powinniśmy znać kilka podstawowych informacji związanych z tym, jak się do niego przygotować. Ważne jest, aby na miejscu stawić się nieco wcześniej, ponieważ przed badaniem należy wypełnić kwestionariusz. Samo badanie odbywa się w pomieszczeniu zamkniętym z dużym przeszkleniem. Leżąc w aparacie wymagane jest od nas, abyśmy pozostawali w bezruchu przez cały okres trwania skanu. Czas zależy od rodzaju badanej okolicy, czyli około 25-60 minut.
Tyle z podstawowych informacji. Jeśli chodzi o samo przygotowanie, należy usunąć z ubrania wszelkie metalowe elementy i inne przedmioty, mogące zakłócić działanie pola magnetycznego. Można to wymienić: urządzenia elektroniczne czy karty płatnicze. Jeśli chodzi o badanie głowy, powinniśmy darować sobie w tym dniu makijaż, ponieważ może niekorzystnie wpłynąć na rezonans. Nie musimy być na czczo ani stosować żadnej specjalnej diety – dla RM nie robi to różnicy. Rezonans 3 Teslowy, jak przygotować się do badania, dowiedz się więcej…

Rezonans Toruń – najlepszy w okolicy

Jak zdążyliśmy się przekonać, rezonans 3 Teslowy ma wiele zalet, których próżno szukać w innych rodzajach badań. Dlatego w sytuacji, w której potrzebujemy precyzyjnej analizy i diagnozy jakiejkolwiek części ciała, warto skorzystać z jego możliwości. Będzie on idealnym rozwiązaniem również dla tych z nas, którzy cenią sobie komfort badania, a także uprzejmość i rzetelność personelu.